Noclegi Lubuskie, Suchodół - Koziołek Suchodołek, zielone szkoły
Suchodół - Noclegi - Lubuskie - Zielone Szkoły - Apiturystyka - Brody - Wakacje - Gospodarstwo agroturystyczne - Dla dzieci
Położenie : 51° 47' 43'' N / 14° 43' 54'' E
Napisz do nas: filipowicz.agro@wp.pl
Koziołek Suchodołek w nowej zagrodzie Jolanta i Maciej Filipowicz
68 - 343 Brody Żarskie, Suchodół 2
gm. Brody, woj. lubuskie
tel: (68) 371 20 43 tel. kom: +48 667 591 401 

kiedy jesteśmy poza zasięgiem napisz sms-a a my oddzwonimy

W najbliższej okolicy:

 

Jezioro Suchodół  - (400m od gospodarstwa)- o powierzchni 32 ha i max głębokości 1,7 m wpisane jest w sieć NATURA 2000  jako specjalny obszar ochrony. Jest ostoją rzadkich okazów flory i fauny. Niewątpliwie jednym z najcenniejszych elementów szaty roślinnej jest obecność rzadkiego zespołu jezierzy- Najadetum marinae. W sprzyjających warunkach potrafi pokryć niemal całą powierzchnię dna jeziora i jego brzegów, co jest ewenementem w skali całego kraju. Skupia  dzięki temu wiele zagrożonych lub rzadkich w Polsce gatunków roślin. 

 Bory i lasy – prawie 66% powierzchni gminy zajmują lasy, to najbardziej zalesiona gmina w Polsce. Na naszym terenie znajduje się wiele interesujących obiektów przyrodniczych. Jednym z ciekawszych jest powierzchniowy pomnik przyrody "Bór Suchy" najstarszy w Polsce, rosnący na najuboższym siedlisku drzewostan sosny, który liczy sobie dzisiaj ponad 200 lat. Różnorodny drzewostan, obfitość grzybów, jagód oraz pięć rybnych jezior to dodatkowe walory. Ośmiornica- to ponad dwustuletnia sosna o oryginalnym układzie ośmiu konarów, wyrastających z jednego pnia na wysokości około jednego metra nad ziemią."Kandelabry - tańczące sosny" - fantazyjnie powyginane drzewa, wygladają jakby rzeczywiście tańczyły. Rosną na obszarze ponad 3 ha w otoczeniu sosen o prostych pniach. Nie jest jasne, jaka jest historia powstania tego bajkowego lasu.

 Rezerwat Przyrody „Uroczysko Węglińskie”
 o powierzchni 6,95 ha, położony około 3 km od wsi Suchodół. Obejmuje on stary   drzewostan dębowy i bukowy w wieku 100 - 200 lat z kilkunastoma egzemplarzami        pomnikowymi.

      Alejami wiodącymi wzdłuż brzegów jeziora Brody możemy odbyć  spacer z Suchodołu          do Brodów wchodząc od strony pałacu Bruhla lub przez Bramę Zasiecką wybudowaną           na cześć przyjazdu króla  Augusta  III (przypominającą łuk triumfalny).

Oznakowane trasy rowerowe to raj dla miłośników rowerowych wypraw. Jedna ze ścieżek rowerowych łączy 4 gminy w tym Jasień, Lubsko, Brody i prowadzi do samego przejścia granicznego Zasieki-Forst co umożliwia korzystanie z dodatkowych atrakcji po stronie niemieckiej, inna do „Uroczyska Węglińskiego”.
Ziemia Lubuska
Suchodół - Lubuskie - Brody - Koziołek - Agroturystyka - Zielone Szkoły - Noclegi - Pokoje - Ziemia Lubuska
Copyright by wakacje.agro.pl 2020 ICDR